- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

356 instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców

Dobre informacje dla mieszkańców Biłgoraja. Samorząd uzyskał dofinansowanie na montaż paneli fotowoltaicznych.

Starania o uzyskanie dofinansowania na montaż paneli fotowoltaicznych dla mieszkańców miasta trwały ponad dwa lata. Udało się. Samorząd Biłgoraja otrzymał na ten cel dofinansowanie ze środków unijnych.

Przypomnijmy. Mieszkańcy miasta chęć uczestnictwa w projekcie składali w drugiej połowie 2019 roku. Teraz muszą czekać na telefon od pracowników Urzędu Miasta w celu ustalenia szczegółów realizacji inwestycji. Część osób z pewnością zrezygnuje, wiele założyło instalację we własnym zakresie. Będzie to szansa dla osób z listy rezerwowej, jak również dla pozostałych mieszkańców.

Jest również dobra informacja dla tych, którzy posiadają już instalację fotowoltaiczną i chcą ją powiększyć. Jest taka możliwość. Można dołączyć ją do programu pod warunkiem, że fakturami za zużycie energii elektrycznej za ostatnie 12 miesięcy udowodni zapotrzebowanie na dodatkową moc. Warto pamiętać, że całkowita moc instalacji nie może przekroczyć 10 kWp.

W ramach projektu zamontowanych zostanie 356 instalacji na budynkach mieszkalnych lub gospodarczych. Zamontowane panele będą miały moc 3,2 kWp. Mieszkańcy mogą otrzymać do 50% kosztów instalacji netto + VAT 8 proc., dofinansowanie wyniesie nie więcej niż ok. 6100 zł. Na dachach mieszkańców zamontowanych zostanie po 8 paneli o mocy 400 W każdy. Powierzchnia wszystkich paneli to ok. 20-25 mkw. 

- Reklama -

O inwestycji pisaliśmy już tutaj: Będzie fotowoltaika dla mieszkańców Biłgoraja | Nowa Gazeta Biłgorajska (gazetabilgoraj.pl)

Podczas grudniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja do montażu paneli zachęcał burmistrz Janusz Rosłan. – Taka instalacja będzie w stanie wyprodukować około 70-80% energii potrzebnej do ogrzania domu o powierzchni 130 mkw. Warto z tego skorzystać przy obecnej sytuacji, gdy inne źródła ogrzewania drożeją. Warto pomyśleć o takim sposobie wykorzystania energii. Zachęcam do skorzystania z programu – mówił.

Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 do projektu „Wykorzystanie energii przyjaznej środowisku poprzez montaż systemów fotowoltaicznych na budynkach osób fizycznych w Biłgoraju – wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych” w ramach Osi Priorytetowej 4 Energia przyjazna środowisku, Działanie 4.1 Wsparcie wykorzystania OZE.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.