- Reklama -

- Reklama -

32. Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską (film)

Mimo pandemii, jak co roku w ostatni weekend września, tj. od 25 do 27, Biłgoraj gościł twórców i wykonawców piosenki literackiej z całej Polski. Artyści tradycyjnie walczyli o prestiżowe nagrody 32. Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską, czyli „Gęste Sito Krytyki” oraz nagrody w kategorii autorskiej i wykonawczej.

Dla sympatyków tego gatunku muzyki na festiwalowej scenie gościnnie wystąpili także Jarosław Chojnacki oraz zespół Czerwony Tulipan, świętujący w tym roku 35-lecie pracy artystycznej.

Maryla Olejko, Biłgorajskie Centrum Kultury, 27.09.2020 r. (nagranie audio):  

W piątek 25 września podczas pierwszego dnia Spotkań na scenie BCK Teatr Poezji i Piosenki zagrał spektakl „Gwałtu co się dzieje” wg Aleksandra Fredry, (który miał być grany 27 marca, ale z przyczyn wiadomych nie mógł się odbyć), a następnie z autorskim recitalem wystąpił Mariusz Oziu Orzechowski, któremu towarzyszył Michał Sosna.

- Reklama -

Podczas drugiego dnia Spotkań, czyli w sobotę 27 września odbyły się przesłuchania konkursowe, w których wykonawcy walczyli o „Gęste Sito Krytyki” oraz nagrody w kategorii aktorskiej i wykonawczej, a koncert zakończyli „Przyjaciele” czyli Beata Osytek, Łukasz Jędrys, Mariusz Dekiel, Jacek Kadis, Mariusz Oziu Orzechowski, Grzegorz Paczkowski, Jakub Zuckerman i Jarosław Chojnacki.

W niedzielne popołudnie odbył się Koncert Finałowy, podczas którego wyłoniono laureatów 32 Spotkań, a na pożegnanie zagrał i zaśpiewał znany i lubiany olsztyński zespół CZERWONY TULIPAN, który w tym roku obchodzi 35-lecie pracy artystycznej.

Biłgorajskie Spotkania są imprezą już od lat liczącą się w kraju, imprezą, która wypromowała wielu znanych twórców i wykonawców piosenki literackiej. Organizatorem imprezy po raz 32. było Biłgorajskie Centrum Kultury wraz ze Stowarzyszeniem „Teatr i Muzyka”, przy współudziale Urzędu Miasta Biłgoraja.

 

Red.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.