- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

3 zalety gier planszowych

Granie w gry planszowe to bez wątpienia świetna zabawa zarówno dla młodszych, jak i starszych. Jest to także możliwość zdobycia nowych umiejętności, polepszenia pamięci oraz sposób na rozwój osobisty na różnych płaszczyznach. Jakie jeszcze korzyści są warte uwagi? Podpowiadamy.

Edukacja przez zabawę

Wiele gier planszowych zostało zaprojektowane w taki sposób, aby nieść ze sobą pewną wartość edukacyjną. Możliwości pod tym względem jest całkiem sporo, więc znajdzie się coś zarówno dla starszych, jak i całkiem małych dzieci. Istnieją gry logiczne, strategiczne, ekonomiczne, przygodowe, kooperacyjne i wiele innych. Każdy więc będzie w stanie znaleźć coś, co przypadnie mu szczególnie do gustu. Sfera edukacyjna jest dość często sprytnie zakamuflowana w samej grze, więc nawet młodsze dzieci nie poczują znużenia zbyt wielką dawką wiedzy na jeden raz. Ciekawą ofertę gier specjalnie przygotowanych dla najmłodszych można znaleźć między innymi w sklepie internetowym pod pod adresem https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/gry.html.

Gry planszowe uczą współzawodnictwa

- Reklama -

Praktycznie wszystkie gry planszowe są stworzone po to, aby móc grać razem z innymi. Tym samym uczą one uczciwego współzawodnictwa i umiejętnej rywalizacji. Zasady są wyraźnie nakreślone, więc trzeba ich przestrzegać, nawet jeśli szczęście nam nie sprzyja lub początkowa sytuacja jest dla nas trudniejsza niż innych graczy. Każda osoba uczestnicząca w rozgrywce musi pozostać w niej do końca. Gry uczą tego, że ze względu na komfort innych nie może od tak zrezygnować w trakcie partii, ponieważ zwykle obecność każdego gracza jest niezbędna do tego, aby rozgrywka przebiegała według określonych zasad. Gry planszowe kształtują w ten sposób umiejętność radzenia sobie z negatywnymi emocjami oraz pozwalają spojrzeć na potrzeby innych z własnej perspektywy. Uczą tego, że należy przestrzegać zasad i stosować się do niepisanej zasady „fair play”, więc nie może być mowy o oszukiwaniu. To także doskonały sposób, aby zintegrować przy wspólnym stole starszych i młodszych.

Planszówki pobudzają wyobraźnię

Nawet nieskomplikowane gry planszowe potrafią skutecznie pobudzać wyobraźnię. Pionki, figurki, kostki oraz plansza to kwestie umowne. Aby czerpać maksymalną przyjemność z rozgrywki trzeba sięgnąć po zasoby wyobraźni. Tym bardziej, że wiele z nich posiada rozbudowaną fabułę, z którą trzeba się zapoznać, aby zrozumieć panujące tam zasady. To my decydujemy o tym, w jaki sposób nasza postać poradzi sobie w wykreowanym przez nas świecie oraz czy inni gracze będą czerpać na równi taką samą przyjemność z rozgrywki.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.