karczma na woli_wesela

- Reklama -

- Reklama -

3 zalety gier planszowych

Granie w gry planszowe to bez wątpienia świetna zabawa zarówno dla młodszych, jak i starszych. Jest to także możliwość zdobycia nowych umiejętności, polepszenia pamięci oraz sposób na rozwój osobisty na różnych płaszczyznach. Jakie jeszcze korzyści są warte uwagi? Podpowiadamy.

- Reklama -

Edukacja przez zabawę

Wiele gier planszowych zostało zaprojektowane w taki sposób, aby nieść ze sobą pewną wartość edukacyjną. Możliwości pod tym względem jest całkiem sporo, więc znajdzie się coś zarówno dla starszych, jak i całkiem małych dzieci. Istnieją gry logiczne, strategiczne, ekonomiczne, przygodowe, kooperacyjne i wiele innych. Każdy więc będzie w stanie znaleźć coś, co przypadnie mu szczególnie do gustu. Sfera edukacyjna jest dość często sprytnie zakamuflowana w samej grze, więc nawet młodsze dzieci nie poczują znużenia zbyt wielką dawką wiedzy na jeden raz. Ciekawą ofertę gier specjalnie przygotowanych dla najmłodszych można znaleźć między innymi w sklepie internetowym pod pod adresem https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/gry.html.

Gry planszowe uczą współzawodnictwa

- Reklama -

Praktycznie wszystkie gry planszowe są stworzone po to, aby móc grać razem z innymi. Tym samym uczą one uczciwego współzawodnictwa i umiejętnej rywalizacji. Zasady są wyraźnie nakreślone, więc trzeba ich przestrzegać, nawet jeśli szczęście nam nie sprzyja lub początkowa sytuacja jest dla nas trudniejsza niż innych graczy. Każda osoba uczestnicząca w rozgrywce musi pozostać w niej do końca. Gry uczą tego, że ze względu na komfort innych nie może od tak zrezygnować w trakcie partii, ponieważ zwykle obecność każdego gracza jest niezbędna do tego, aby rozgrywka przebiegała według określonych zasad. Gry planszowe kształtują w ten sposób umiejętność radzenia sobie z negatywnymi emocjami oraz pozwalają spojrzeć na potrzeby innych z własnej perspektywy. Uczą tego, że należy przestrzegać zasad i stosować się do niepisanej zasady „fair play”, więc nie może być mowy o oszukiwaniu. To także doskonały sposób, aby zintegrować przy wspólnym stole starszych i młodszych.

Planszówki pobudzają wyobraźnię

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Nawet nieskomplikowane gry planszowe potrafią skutecznie pobudzać wyobraźnię. Pionki, figurki, kostki oraz plansza to kwestie umowne. Aby czerpać maksymalną przyjemność z rozgrywki trzeba sięgnąć po zasoby wyobraźni. Tym bardziej, że wiele z nich posiada rozbudowaną fabułę, z którą trzeba się zapoznać, aby zrozumieć panujące tam zasady. To my decydujemy o tym, w jaki sposób nasza postać poradzi sobie w wykreowanym przez nas świecie oraz czy inni gracze będą czerpać na równi taką samą przyjemność z rozgrywki.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.