- Reklama -

- Reklama -

26. Szkolne Igrzyska Olimpijskie w „Jedynce”

W piątkowe przedpołudnie 11 czerwca na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju odbyły się już 26. Szkolne Igrzyska Olimpijskie. Tym razem wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem europosłanki Beaty Mazurek oraz poseł na Sejm RP Beaty Strzałki.

- Reklama -

Jak co roku spartakiada rozpoczęła się defiladą przedstawicieli 45 klas, którzy w barwnych strojach reprezentowali poszczególne państwa. 

– Ogromną radością dla mnie jest to, że wróciliśmy do realiów nauki stacjonarnej, cieszę się, że idea tych igrzysk nadal żyje, że ta idea, którą wtedy, niespełna 30 lat temu, zaprezentowaliśmy dla społeczeństwa, przetrwała. Olimpiada opiera się na wszystkich państwach świata, a nie tylko na bogatych krajach UE – wspominał Marian Kurzyna, dyrektor SP nr 1 w Biłgoraju. – Sport to ta dyscyplina życia, która jest waszym przyjacielem. Cieszymy się z sukcesów sportowych, że od kilkunastu lat jesteśmy zawsze we współzawodnictwie sportowym naszych uczniów. Jesteśmy wicemistrzami województwa lubelskiego. To mobilizuje i zobowiązuje do dalszego wysiłku – dodał. 

Głos zabrała również poseł na Sejm RP Beata Strzałka, która otworzyła Szkolne Igrzyska Olimpijskie. Posłanka przywiozła dla dzieci słodycze z Cukierni Lubelskiej „Pszczółka”, ufundowała również nagrody dla zwycięzców rywalizacji sportowych. – Jestem pod ogromnym wrażeniem waszych strojów,  zaangażowania i rywalizacji sportowej, która jest przed wami. Ta piękna inicjatywa, wpisana w historię i tradycję, która towarzyszy wam i waszej szkole, to przede wszystkim rywalizacja, ale też lekcja sportu, koleżeństwa, sympatii i wzajemnej integracji – mówiła podczas wydarzenia. 

- Reklama -

– Szkolne Igrzyska Olimpijskie to doskonała okazja, by w duchu sportowej rywalizacji popularyzować zdrowy tryb życia oraz zasadę fair play. Sport kształtuje nasz charakter, wzbudza potrzebę aktywności fizycznej, a ona gwarantuje nam zdrowie i dobre samopoczucie – pisze w liście Beata Mazurek, europoseł PE. 

Po części oficjalnej nadszedł czas zmagań sportowych, do których przygotowywali się uczniowie. Rywalizacje sportowe Szkolnych Igrzysk Olimpijskich 2021 ze względu na stan trwającej epidemii były okrojone oraz odbyły się w dwóch obiektach należących do szkoły. Przeprowadzone zostały zawody w grach zespołowych oraz konkurencje indywidualne, tj. dwa ognie, przeciąganie liny, biegi wahadłowe, rzut piłką lekarską. 

red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.