kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

26 strażaków ratowało las w Bukownicy (foto)

- Reklama -

26 czerwca w Bukownicy paliło się poszycie leśne. Jak informował nas bryg. Mirosław Bury z KP PSP w Biłgoraju, spaleniu uległo poszycie na powierzchni 1,5 ha. Na miejscu działało 5 zastępów straży, w sumie 26 strażaków. Prawdopodobnie doszło do zaprószenia ognia przez osoby nieznane. Szybka akcja możliwa była dzięki błyskawicznemu wykryciu dymu w Punkcie Alarmowo-Dyspozycyjnym Nadleśnictwa.

Strażacy apelują i proszą o rozwagę. Pamiętajmy, że w lesie można palić ogień tylko w miejscach specjalnie do tego przeznaczonych. Ponadto w lasach oraz na terenach śródleśnych, jak również w odległości do 100 m od granicy lasu, zabrania się działań i czynności mogących wywołać niebezpieczeństwo rozniecenia ognia. Około 90% powstałych pożarów w lesie spowodowanych jest właśnie przez człowieka, dlatego szczególnie w okresach suszy i podniesionej temperatury należ zachowywać się wyjątkowo ostrożnie.

urząd MArszałkowski projekt

Za rozniecanie ognia w lesie w niedozwolonym miejscu grozi mandat karny do 500 zł, w szczególnych przypadkach sprawa kierowana jest do sądu, gdzie grozi kara grzywny do 5 000 zł. Zastawianie dróg w lesie bądź wjazd do lasu niesie za sobą podobne konsekwencje.

Zdjęcia: Nadleśnictwo Zwierzyniec, Lasy Państwowe

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.