- Reklama -

- Reklama -

2,5 tony puszek dla Benia

Wielkim sukcesem zakończyła się przedświąteczna zbiórka na rzecz chorego Beniamina z Majdanu Nowego. To pierwsza tego typu akcja zorganizowana przez OSP i ludzi dobrej woli.

Benio to ośmioletni chłopczyk, który walczy z nowotworem płuc. Od kilku miesięcy zmaga się z ciężką chorobą. Obecnie przebywa on w szpitalu na oddziale hematologii, onkologii i transplantologii dziecięcej w Lublinie. Chłopiec jest w trakcie leczenia. Aby wesprzeć rodzinę z Majdanu Nowego i wspomóc Benia, znajomi zorganizowali zbiórkę złomu metali kolorowych na jego rzecz. Szczególnie w akcję włączyli się strażacy z kilku jednostek OSP. 19 grudnia przed remizą strażacką w Majdanie Starym stanął kontener, a mieszkańcy mogli wrzucać do niego złom metali kolorowych. Całą akcję koordynowali strażacy ochotnicy.

 W zbiórkę angażowały się nie tylko Ochotnicze Straże Pożarne z gminy Księżpol, ale i z sąsiednich gmin. Akcja ta odbija się szerokim echem w okolicy, a jej efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Tomasz Skwarek, naczelnik OSP w Majdanie Starym i jeden z organizatorów zbiórki. W pomoc włączyli się druhowie i zarząd jednostki. – Dzięki zaangażowaniu osób, chcących wspomóc chorego chłopca, udało się zebrać dwa kontenery puszek, czyli ponad 2,5 tony aluminium – dodaje. Zapowiada, że tak duży odzew cieszy, a akcja będzie kontynuowana w przyszłości.

Organizatorzy swoje podziękowania kierują do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy nie byli obojętni i przyłączyli się do akcji. W szczególny sposób dziękują: strażakom z OSP w Księżpolu, OSP w Lipinach Dolnych, OSP w Rudzie Solskiej, OSP w Woli Dereźniańskiej, OSP w Smólsku, OSP w Kajetanówce, OSP w Dereźni, OSP w Chmielku, członkom grupy „Moto Serce Biłgoraj”, firmie „Gleń” oraz Wójtowi Gminy Księżpol.

- Reklama -

Równocześnie trwa zbiórka funduszy na rzecz rehabilitacji chłopca na portalu zrzutka.pl oraz licytacje na portalu społecznościowym Rady Rodziców szkoły w Majdanie Starym.

 

Benio wraz rodziną mieszka w Majdanie Nowym (gmina Księżpol). Pod koniec sierpnia 2020 r. chłopiec zachorował na zapalenie płuc i trafił do szpitala. Niestety, szybko okazało się, że to nowotwór złośliwy, chłoniak nieziarniczy limfoblastyczny t-komórkowy. Od tamtego momentu Beniamin przebywa na oddziale hematologii, onkologii i transplantologii dziecięcej w Lublinie. W listopadzie br. zachorował na wirus COVID-19 i przebywał na oddziale zakaźnym. Obecnie wrócił na oddział i kontynuuje leczenie. 

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.