- Reklama -

- Reklama -

40 mln zł dla kół Gospodyń Wiejskich

6751 wniosków na łączną kwotę 23 334 000 zł złożyły do 31 sierpnia koła gospodyń wiejskich, które w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ubiegają się o wsparcie finansowe. Na pomoc dla kół przeznaczonych jest w 2019 r. 40 mln zł

Po rządowe wsparcie za pośrednictwem ARiMR sięgnąć mogą tylko koła, które są zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich. Obecnie figurują w nim 6.992 organizacje tego typu. Kwota możliwego wsparcia dla koła uzależniona jest od liczby członków i wynosi: 3 tys. zł – dla koła liczącego do 30 członków, 4 tys. zł – jeśli koło liczy od 31 do 75 członków i 5 tys. zł – w przypadku, gdy koło tworzy ponad 75 osób.

Nabór wniosków rozpoczął się 7 maja  2019 r. i potrwa w biurach powiatowych Agencji do  31 października 2019 r., chyba że wcześniej wyczerpana zostanie tegoroczna pula środków przewidziana na ten cel.
Województwo lubelskie jest drugie pod względem liczby zarejestrowanych kół, podczas noworocznego podsumowania było ich aż 697.

- Reklama -

Również wiele kół Gospodyń Wiejskich z powiatu biłgorajskiego ubiegało się o rządowe wsparcie za pośrednictwem ARiMR.
Oczywiście i nasze koło Gospodyń Wiejskich złożyło w tym roku wniosek. Cieszymy się z możliwości wsparcia finansowego. Jest nas łącznie 32 a więc kwota, którą otrzymałyśmy jest większa. Dzięki dofinansowaniu mamy możliwość zakupienia potrzebnych nam do funkcjonowania w kole strojów i tym podobnych podstawowych rzeczy. Bez dotacji musiały byśmy za to zapłacić z własnej kieszeni. To wszystko jest potrzebne bo tak jak każde koło chcemy reprezentować naszą okolice jak najlepiej – wypowiadała się członkini koła Gospodyń Wiejskich z Zamchu.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.