20 worków dobra

Pijesz wodę mineralną czy mleko i… pomagasz! Tak, zbierając i przekazując plastikowe nakrętki, można pomóc potrzebującym dzieciom z naszego otoczenia. Jak to działa? Wystarczy nie wyrzucać korków z opakowań po wodzie mineralnej, płynie do mycia naczyń czy płukania, opakowań z kawy. Ważne, aby nakrętki były z twardego plastiku. Tworzywo to skupują firmy recyklingowe i wykorzystują do ponownej produkcji. Zbierając i przekazując nakrętki, możemy wspomóc rehabilitację niepełnosprawnych dzieci z naszej okolicy. 
Na apel i prośbę o przyłączenie się do zbiórki nakrętek dla Oli Błońskiej, dziewczynki chorej na Zespół Dandy-Walkera, odpowiedzieli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księdza Twardowskiego z Biłgoraja. Rozpoczęli zbiórkę nakrętek w szkole, a efekt przerósł najśmielsze oczekiwania. Już w ubiegłym roku społeczność szkoły przekazała rodzinie dziewczynki kilkanaście worków z nakrętkami. Teraz kolejna porcja trafiła do Oli.
Dzięki tej pomocy dziewczynka może brać udział w turnusach rehabilitacyjnych, które są jej bardzo potrzebne. Regularne ćwiczenia pod okiem specjalistów pomagają Oli chociaż w części niwelować skutki choroby.
W imieniu rodziców dziewczynki z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy zbiórce! Przypominamy, że nakrętki można wciąż zbierać i przekazywać, także za pośrednictwem naszej Redakcji. Zbiórkę nakrętek prowadzi także rodzina Adasia Iwanejko.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.