- Reklama -

- Reklama -

18 plansz z życia patrona “Jedynki”

W przeddzień beatyfikacji w Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju otwarto wystawę historyczną związaną z jej patronem Kardynałem Wyszyńskim. Opowiada ona o życiu Prymasa Tysiąclecia.

10 września odbyło się szczególne wydarzenie społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju.  Tego dnia w holu szkoły została otwarta wystawa poświęcona Prymasowi Tysiąclecia.

– Razem z katechetami przygotowaliśmy wystawę poświęconą Kardynałowi Wyszyńskiemu, która pokazuje całą historię jego życia, od najmłodszych lat, po kapłaństwo. Cała historia została zebrana na 18 planszach, co stanowi dobry element edukacji dla młodzieży. Beatyfikacja pozwala nam poznać więcej szczegółów związanych z patronem naszej szkoły – opowiada ks. Krystian Bordzań, pomysłodawca wystawy. – Jego słowa i nauczanie, ABC Społecznej Krucjaty Miłości, to konkretne zasady jak żyć, żeby tego życia nie zmarnować. Dla wszystkich dzieci Kardynał Wyszyński ma słowo, które pomoże jak najlepiej przeżyć swoją młodość – dodaje.

- Reklama -

To już kolejna taka wystawa otwarta w Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. W poprzednich latach również odbywały się podobne, związane z patronem szkoły.

Ciężko, aby szkoła nosząca imię Stefana Wyszyńskiego nie świętowała w przeddzień jego beatyfikacji i nie popularyzowała nauczania Prymasa Tysiąclecia. Cieszę się, że ta wystawa mogła zagościć w mury naszej szkoły – informuje Marian Kurzyna, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. – Delegacja z naszej szkoły w składzie uczniów i nauczycieli wybiera się na uroczystości beatyfikacyjne. Udajemy się do Choszczówki do Instytutu Prymasowskiego, aby tam towarzyszyć temu wielkiemu wydarzeniu, beatyfikacji, która odbędzie się w niedzielę – dodaje.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.