Moto Tech

- Reklama -

1,7 mln zł za PKS

Zarząd Województwa Lubelskiego zdecydował się sprzedać w trybie przetargu 27 200 udziałów w biłgorajskiej spółce PKS. Stanowi to 85% kapitału zakładowego Spółki. Cena wywoławcza za sprzedawane udziały wynosi 1,71 mln zł. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 171 tys. zł w terminie do 20 kwietnia br.

Informacja dotycząca sytuacji ekonomiczno–finansowej Spółki oraz szczegółowe wymagania stawiane uczestnikom przetargu i szczegółowe warunki, jakie powinna spełniać oferta, są dostępne do wglądu w terminie do 20 kwietnia br. w Departamencie Mienia i Inwestycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.

- Reklama -

Zarząd Województwa Lubelskiego akceptuje jedynie zapłatę całej ceny za zbywany pakiet udziałów przed zawarciem umowy. Komisja po dokonaniu oceny ofert wybiera najkorzystniejszą ofertę i rekomenduje jej ostateczny wybór Zarządowi Województwa Lubelskiego. Jedynym kryterium uznania oferty za najkorzystniejszą jest cena za zbywane udziały.

To nie pierwszy przetarg na sprzedaż spółki. Od 2010 r. PKS Biłgoraj należy do samorządu województwa, wówczas przejął go od Skarbu Państwa. Na sprzedaż udziałów biłgorajskiego PKS-u Zarząd Województwa Lubelskiego ogłaszał trzy przetargi. Nie było jednak chętnych na kupno spółki. Początkowo cena wywoławcza wynosiła 3 mln 950 tys. zł. Pierwszy przetarg nie został rozstrzygnięty z powodu braku oferentów. Podobny los spotkał drugi przetarg, chociaż cena została obniżona o 20 proc. Trzeci przetarg zakładał możliwość sprzedaży przedsiębiorstwa w ratach. Obniżona została również cena wywoławcza. Chętnych do nabycia PKS-u jednak nie było.

Jak wynika z naszych informacji, kupnem spółki zainteresowany jest przedsiębiorca z powiatu biłgorajskiego.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.