- Reklama -

13 osób chorych na świńską grypę (aktualizacja)

25 lutego 2016 roku w ARION Szpitale sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju zarażenie wirusem A/H1N1 potwierdzono u dziewięciu osób.
Dwie osoby, które były hospitalizowane w Oddziale Chirurgicznym z Pododdziałem Urazowo-Ortopedycznym, a które zarażone były wirusem A/H1N1, zostały przeniesione na Oddział Obserwacyjno-Zakaźny.
U czwórki dzieci hospitalizowanych w Oddziale Pediatrycznym, u których wystąpiły objawy grypy typu A/H1N1, zostały wykonane badania potwierdzające zarażenie wirusem. Troje dzieci zostało już wypisanych ze szpitala i leczą się dalej we własnych domach, a jedna osoba nadal jest hospitalizowana w izolatce oddziału pediatrycznego.
Dwie osoby z podejrzeniami grypy wywołanej wirusem A/H1N1 trafiły na Oddział Chorób Płuc i Gruźlicy. Badania potwierdziły podejrzenia, więc osoby są obecnie hospitalizowane w izolatkach.
Ponadto jeden pacjent z grypą typu A/H1N1 jest izolowany na Oddziale Neurologicznym.

- Reklama -

Aktualizacja:
– W dniu wczorajszym tj. 25.02.2016 r. otrzymaliśmy 7 kolejnych zgłoszeń o zachorowaniach na grypę wywołaną wirusem A/H1N1. Osoby te są w różnym wieku i przebywają na terenie biłgorajskiego szpitala. Łącznie do tej pory otrzymaliśmy zgłoszenia o 13 potwierdzonych przypadkach świńskiej grypy na terenie powiatu biłgorajskiego – informuje dr. inż. Joanna Sarzyńska, rzecznik prasowy PSSE w Biłgoraju.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.