- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

12. Stanisławowskie Spotkania z Kolędą

- Reklama -

Około 200 artystów wystąpiło w tegorocznych „Stanisławowskich Spotkaniach z Kolędą”. To jedna z najwyższych frekwencji w 12-letniej historii imprezy. Przesłuchania odbyły się we wtorek, 31 stycznia, w Szkole Podstawowej w Stanisławowie w gminie Józefów.

Tym razem kolędy i pastorałki zaprezentowało prawie 40 solistów i około 20 zespołów z gmin Aleksandrów, Krasnobród, Susiec, Zwierzyniec i Józefów. Jury oceniało ich występy w czterech kategoriach wiekowych.

Wśród najmłodszych wykonawców w wieku od 3 do 6 lat nagrody wyśpiewały solistki z Punktu Przedszkolnego w Żurawnicy. Pierwszą otrzymała Elżbieta Wasąg, drugą Weronika Łosiewicz, a trzecią Klaudia Korona. Za występy zespołowe jurorzy nagrodzili kolejno grupy „Kukuryku” z Centrum Kultury w Zwierzyńcu, „Leśne nutki” z Przedszkola w Aleksandrowie i duet Marika Pawłowska i Karol Johaniuk z Przedszkola w Józefowie.

- Reklama -

W kategorii dzieci 7-9-letnich najlepsze oceny jury zebrała Gabriela Hanys ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim, drugie miejsce zajęła jej szkolna koleżanka Wiktoria Bajan, a trzecie Maja Dobek z SP w Stanisławowie. Na wyróżnienia zasłużyły Maja Cios z Zespołu Szkół Podstawowych w Krasnobrodzie, Alicja Buryło z SP w Kaczórkach i Lena Gęborys reprezentująca Drużynę Harcerską Susiec. Wśród zespołów pierwszą nagrodę wyśpiewały „Słoneczka” z SP w Kaczórkach, drugą „Promyczki” z SP w Majdanie Nepryskim, a trzecią „Aniołki” z ZSP w Krasnobrodzie.

Spośród uczniów w wieku od 10 do 12 lat nagrody trafiły do Kornelii Szponar z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie, Michaliny Słupskiej z SP w Stanisławowie i Julii Soluch z Drużyny Harcerskiej Susiec. W kategorii zespołów członkowie komisji najwyżej ocenili występy Chóru Szkolnego „Animato” z SP w Józefowie, duetu Karolina Paska i Laura Ostromęcka z Drużyny Harcerskiej Susiec i zespołu wokalnego z Tereszpola. W tej kategorii jury przyznało też wyróżnienia dla Weroniki Osuch z ZSP w Krasnobrodzie i Aleksandry Kowalik z SP w Majdanie Sopockim oraz zespołu młodszoharcerskiego Drużyny Harcerskiej Susiec.

W grupie gimnazjalistów jurorzy nagrodzili Kaję Peć z Samorządowego Zespołu Szkół w Józefowie, Dominikę Radlińską z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krasnobrodzie i Kacpra Haczykowskiego, który reprezentował MOK w Józefowie oraz zespół „Mundzio” z MOK w Józefowie, trio ZSO Krasnobród i zespół „Adjaśki” z Gimnazjum w Aleksandrowie. Na liście wyróżnionych znalazły cztery solistki: Amelia Tracz z Gimnazjum w Majdanie Nepryskim, Aleksandra Pogudz z SZS w Józefowie, Martyna Buczkowska z MOK w Józefowie i Natalia Świerczyńska z Drużyny Harcerskiej w Suścu.

Najlepsi wykonawcy otrzymali statuetki, wykonane w józefowskim kamieniu przez Tomasza Kukiełkę, a konkursowym przesłuchaniom towarzyszyły występy Kapeli „Rzemyki”, zespołu tanecznego ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Tereszpolu oraz Kół Gospodyń Wiejskich z Górnik i ze Stanisławowa.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.