- Reklama -

11 nietrzeźwych i 15 kolizji

Miniony długi weekend był czasem wytężonej pracy dla policjantów biłgorajskiej jednostki. Przez 5 dni mundurowi zatrzymali 11 nietrzeźwych kierujących i odnotowali 15 kolizji drogowych. Szczęśliwie na terenie powiatu biłgorajskiego nie doszło do wypadków.

Długi weekend, który trwał od 11 do 15 sierpnia br. był czasem wytężonej pracy dla policjantów. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem osób, które postanowiły spędzić długi weekend poza domem. Funkcjonariusze sprawdzali czy kierujący poruszają się po drogach powiatu zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali również trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Zwracali także uwagę na to czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa. Oprócz wzmożonych działań na drogach powiatu biłgorajscy policjanci czuwali również nad bezpieczeństwem osób wypoczywających w miejscach wakacyjnej rekreacji.

- Reklama -

   Pomimo większej liczby policyjnych patroli na drogach i częstszych kontroli, jak również licznych apeli do kierowców o ostrożną i zgodną z przepisami jazdę na terenie powiatu biłgorajskiego doszło do 15 na szczęście niegroźnych kolizji. Podczas kontroli drogowych ujawnionych zostało także 11 nietrzeźwych kierujących, w tym 6 nietrzeźwych rowerzystów.

  Totalnym brakiem rozsądku na tle równie nieodpowiedzialnych pijanych kierowców wyróżnił się niechlubnie 27 letni obywatel Ukrainy, który kierował pojazdem ciężarowym m-ki DAF wraz z przyczepą będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli w Józefowie na ul. Kościuszki około 15 tej w poniedziałek. Kierowca ciężarówki miał w organizmie niespełna 2 promile alkoholu. Oczywiście stracił prawo jazdy i stanie przed sądem. Pozostali czterej kierowcy również pożegnali się z uprawnieniami i odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności. Z kolei nietrzeźwi rowerzyści, którzy z uwagi na stan upojenia alkoholowego stwarzają ogromne zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg zostali ukarani wysokimi mandatami.

  Apelujemy o rozsądek na drodze. Nigdy nie wsiadajmy za kierownicę jeśli spożywaliśmy alkohol! Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub środka odurzającego grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.