Krystyna Deryło

- Reklama -

11 listopada w gminie Potok Górny

11 listopada to dla wszystkich Polaków bardzo ważny dzień. W Potoku Górnym odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny, złożono wieńce, a w akademii zaprezentowali się uczniowie miejscowej szkoły.

- Reklama -

Mszę św. w intencji Ojczyzny sprawował proboszcz parafii w Potoku Górnym ks. Piotr Sobczuk. Po Eucharystii pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego oraz obeliskiem zostały złożone wieńce. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Potoku Górnym. Kilka słów do mieszkańców gminy skierował wójt gminy Potok Górny.

Oddajemy dziś cześć tym, dzięki którym po 123 latach zaborów odrodziła się niepodległa Polska. Święto Niepodległości skłania do głębokiej refleksji nad losami naszej Ojczyzny, ale także nad obecną sytuacją i nad tym, jak pielęgnujemy tę wolność, którą wywalczyli wielcy bohaterowie, poświęcając często swoje siły i życie – mówił Stanisław Dyjak, wójt gminy.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Maryla mówi

    A ja tam się ciesze ze coś się robi w tej naszej gminie. jeszcze bardziej bym się cieszyła, gdyby to co się robi było robione z głowa. Ot chociażby ta hala która ma powstac. To bardzo dobrze ze powstanie. Ale jeszcze lepiej by było gdyby zamiast tej hali zbudowac basen. Koszty podobne pewnie by były ale o ilez bardziej praktycznie i dla mieszkanców. Znalazłoby sie wielu chetnych którzy by chodzili na basen i pływali. Dzieci miałby zajecie , nauki pływania. A tak musza jezdzic gdzies daleko. To sa spore koszty. A jakby taki basen był na miejscu to wielu by chetnie kożystało. I w lecie i przez cały rok. To jest świetny pmysł z tym basenem. Zamiast tej hali jakiejs lepiej basen wybudowac, bedzie z pozytkiem i z sensem i z kozyscia dla mieszkanców.

  2. Ignacy mówi

    Najwazniejsze by nasza władza kochana miała sie czym pochwalic nawet jak nie ma czym, i nawet jak sukces nie jej jest. To najwazniejsze jest w tym wszyskim. Nie jest istotne co sie robi i jak sie robi. Wazne by lud wiedział ze władza jest i sama siebie chwali. A jak chwali to znaczy ze jest dobrze i najlepiej w reszte spraw nie wnikac. Nic dobrego z tego raczej nie wyniknie. Władza wie co dobre dla ludu i to własnie robi. Robi kawał dobrej nikomu niepotrzebnej roboty:)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.