- Reklama -

11-letnie dziecko potrącone na przejściu dla pieszych

11-letnia rowerzystka potrącona została przez kierującego samochodem marki daewoo, w chwili, kiedy przejeżdżała przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Do tego zdarzenia doszło wczoraj w Biłgoraju. Młoda cyklistka została zabrana pogotowiem lotniczym do lubelskiego szpitala. 18-letni kierujący samochodu był trzeźwy. Na szczęście dla 11-latki skończyło się na potłuczeniach.

- Reklama -

Do zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ulic Zamojskiej z Długą w Biłgoraju doszło wczoraj około godz. 17.00. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów zabezpieczających miejsce kolizji, do potrącenia rowerzystki doszło, kiedy dla kierunku kierującego samochodem marki daewoo poruszającego się ul. Zamojską nadawane było zielone światło. W tym samym momencie na przejście dla pieszych, podczas nadawania przez sygnalizator sygnału czerwonego wjechała 11-latka na rowerze. Doszło do potrącenia, w wyniku którego młoda cyklistka przetransportowana została pogotowiem lotniczym do lubelskiego szpitala. Na szczęście dla dziecka zakończyło się jedynie na potłuczeniach.

Policja przypomina niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, a zwłaszcza rowerzystom, że przejechanie rowerem przez pasy, zgodnie z przepisami Prawa o Ruchu Drogowym jest zabronione. Rowerzysta jest zobowiązany zejść z roweru i przeprowadzić go po przejściu dla pieszych jeśli chce je przekroczyć. Żaden pojazd, a rower także jest pojazdem, nie ma prawa przejechać po przejściu dla pieszych. Wszystko to dla naszego własnego bezpieczeństwa.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.