- Reklama -

10 zgonów 700 zakażeń

To bilans minionej doby spowodowany epidemią koronawirusa w województwie lubelskim podany przez służby prasowe wojewody lubelskiego w niedzielę 25 października 2020 r. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono dziś 12 nowych zakażeń na Biłgorajszczyźnie. Obecnie w powiecie biłgorajskim jest 147 aktywnych zakażeń SARS-CoV-2.

– Informuję, że na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 700 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – podaje w komunikacie Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowa wojewody lubelskiego. 

 Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

 

– 117 osób z Lublina,
– 19 osób z Zamościa,
– 14 osób z Białej Podlaskiej,
– 1 osoby z Chełma,
– 260 osób z powiatu lubelskiego,
– 50 osób z powiatu zamojskiego,
– 31 osób z powiatu lubartowskiego,
– 27 osób z powiatu łukowskiego,
– 26 osób z powiatu świdnickiego,
– 26 osób z powiatu hrubieszowskiego,
– 25 osób z powiatu bialskiego,
– 23 osób z powiatu włodawskiego,
– 22 osób z powiatu kraśnickiego,
– 16 osób z powiatu puławskiego,
– 12 osób z powiatu biłgorajskiego,
– 6 osób z powiatu janowskiego,
– 6 osób z powiatu parczewskiego,
– 5 osób z powiatu ryckiego,
– 4 osób z powiatu krasnostawskiego,
– 4 osób z powiatu łęczyńskiego,
– 3 osób z powiatu radzyńskiego,
– 2 osób z powiatu opolskiego,
– 1 osoby z powiatu chełmskiego.
 
Do 25 października 2020 roku w województwie lubelskim potwierdzono łącznie 10 836 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 4866 ozdrowieńców i zarejestrowano 172 zgony. Aktualnie 18 648 osób jest poddanych kwarantannie, a 588 objętych nadzorem epidemiologicznym.

Z przykrością informuję, że na terenie województwa lubelskiego zmarło 10 osób – podaje w komunikacie prasowym Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. 

– W izolacji domowej zmarła 40-letnia kobieta z infekcją COVID-19. Zmarła pochodziła
z powiatu tomaszowskiego, brak chorób współistniejących.

– W Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim zmarł 82-letni pacjent z infekcją COVID-19. Pacjent pochodził z powiatu tomaszowskiego, miał choroby współistniejące.

– W Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Chełmie zmarła 74-letnia pacjentka z infekcją COVID-19. Pacjentka pochodziła z powiatu krasnostawskiego, brak chorób współistniejących.

– W Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Chełmie zmarła 64-letnia pacjentka z infekcją COVID-19. Pacjentka pochodziła z powiatu parczewskiego, miała choroby współistniejące.

– W szpitalu w Poniatowej zmarł 68-letni pacjent z infekcją COVID-19. Pacjent pochodził
z powiatu parczewskiego, miał choroby współistniejące.

– W Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Chełmie zmarła 96-letnia pacjentka z infekcją COVID-19. Pacjentka pochodziła z powiatu włodawskiego, miała choroby współistniejące.

– W Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie zmarł 73-letni pacjent z infekcją COVID-19. Pacjent pochodził z powiatu hrubieszowskiego, miał choroby współistniejące.

– W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej zmarła 74-letnia pacjentka z infekcją COVID-19. Pacjentka pochodziła z Białej Podlaskiej, miała choroby współistniejące.

– W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej zmarła 82-letnia pacjentka z infekcją COVID-19. Pacjentka pochodziła z powiatu łukowskiego, miała choroby współistniejące.

– W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łęcznej zmarła 92-letnia pacjentka z infekcją COVID-19. Pacjentka pochodziła z powiatu łęczyńskiego, miała choroby współistniejące.

 

Red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.