1 procent dla biłgorajskich dzieci

Julia Wasąg 

Julka od urodzenia nie widzi. Diagnoza to wrodzona ślepota Lebera. Możemy pomóc Julce, przekazując 1 procent swojego podatku na jej specjalne konto przy Fundacji "Słoneczko".

Fundacja "Słoneczko"

KRS 0000186434

Julia Wasąg 215/W 

 

Kasia Szcząchor

Kasia to dziecko z mózgowym porażeniem dziecięcym. Zaburzenie jest skutkiem cytomegalii. Dodatkowo cierpi na epilepsję i niedowład połowiczny lewostronny, oczopląs, nadzwroczność. Potrzebuje przyrządów ortopedycznych, leków na padaczkę, specjalistycznego obuwia.

Fundacja "Złotowianka"

KRS 0000308316

Katarzyna Magdalena Szcząchor – Sz/16. 

 

Barbara Joanna Ożga

Basia to pełna życia dziewczynka, która od urodzenia zmaga się z wieloma chorobami. Dziewczynka nie mówi, nie porusza się samodzielnie, nie sygnalizuje potrzeb fizjologicznych, ma opóźniony rozwój psychoruchowy. Basia znajduje się pod stałą opieką lekarzy – ortopedy, neurologa, pulmonologa, okulisty, rehabilitantów, logopedy, endokrynologa, dietetyka, psychologa. Do końca życia będzie wymagała intensywnej i kosztownej rehabilitacji, operacji i leczenia.

Fundacja "Potrafię pomóc"

KRS 0000303590

Barbara Ożga 240-211 

 

Hania Bogdanowicz 

Hania urodziła się jako skrajny wcześniak i ważyła zaledwie 480 g. Dziewczynka ma teraz sześć lat i na co dzień zmaga się w wieloma chorobami. Możemy jej pomóc, przekazując swój 1 procent.

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" 

KRS: 0000186434

Hanna Bogdanowicz 217/B.

 

Alex Tarnowski

Alex urodził się z wadą serca. I chociaż planowe leczenie operacyjne Alexa zostało zakończone, w przyszłości chłopiec może wymagać diagnostycznego cewnikowania serca i ewentualnie innych zabiegów.

Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Inflantis

KRS 0000290273

W dopiskiem Alex Tarnowski

 

Julia Józefara

Choroba, na którą choruje dziewczynka, to Fibrodysplasia Ossificans Progressiva (FOP), czyli postępujące kostniejące zapalenie mięśni. Jest to schorzenie, przy którym mięśnie, ścięgna i stawy zamieniają się w tkankę kostną, czego ostatecznym skutkiem jest ich unieruchomienie i brak możliwości poruszania się. 

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą"

KRS 0000037904 

29689 Julia Józefara 

 

Anastazja Gradek, Aniela Gradek

Anielka (5 miesięcy), dziecko z niedosłuchem głębokim, czeka na operację wszczepienia implantu słuchowego. Anastazja ma 1,5 roku, jest już po operacji wszczepienia implantu na ucho lewe, na prawym nosi aparat słuchowy. Zakupione pomoce umożliwią dziewczynkom szybszą naukę słuchania i mówienia. 

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą"

KRS 0000037904

32370 Gradek Anastazja 

32371 Gradek Aniela  

 

Damian Papierz

Damian ma 11 lat i ma autyzm. Chłopak nie mówi, dlatego trudno mu wyrazić swoje emocje. Rodzina Damiana stara się mu pomóc, dlatego prosi o przekazanie 1 procentu na rzecz rehabilitacji chłopca.

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą"

KRS 0000037904  

10807 Damian Papierz 

 

 

Michał Żak

Padaczka, całościowe zaburzenie rozwoju, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, stan po przebytej cytomegalii, niedosłuch – to tylko niektóre problemy dwuletniego Michałka Żaka z Biłgoraja. Aby w przyszłości Michałek mógł samodzielnie poruszać się, potrzebna jest stała i systematyczna rehabilitacja.

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą"

KRS 00000 37904

29822 Żak Michał 

 

Lenka Kmieć

Dziewczynka ma trzy latka i cierpi na chorobę genetyczną zwaną zespołem Piersona, która zdarza się rzadziej niż 1 na milion urodzeń. Oprócz wrodzonego zespołu nerczycowego Lenka zmaga się z obuoczną jaskrą wtórną będącą następstwem zaćmy wrodzonej, nadciśnieniem tętniczym, obniżonym napięciem mięśniowym, padaczką, niedoczynnością tarczycy, niedokrwistością, małopłytkowością, niedowagą oraz obniżoną odpornością. Ma założone wkłucie centralne, cewnik do dializ otrzewnowych. Jest karmiona przez sondę nosowo-żołądkową.

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba" 

KRS 0000382243

1342 pomoc dla Lenki Kmieć

 

Adam Iwanejko

Adaś ma pięć lat, choruje na dystrofię mięśniową Duchenn`a (DMD). Jest to bardzo poważna choroba zagrażająca jego życiu.

Fundacja "Parent Project Muscular Dystrophy"

KRS 0000325747 

Z dopiskiem na rzecz Adama Iwanejko

 

Gabriela Tryka

W wieku trzech lat u Gabrysi zdiagnozowano autyzm. Dziewczynka potrzebuje stałej rehabilitacji, terapii zajęciowej i opieki specjalistów. 

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" 

KRS 0000186434 

Gabriela Tryka 205/T

 

Magdalena Działa 

Dziewczynka cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Magda ma padaczkę, nie chodzi, nie siedzi, nie mówi i jest karmiona przez sondę. 

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

KRS 0000037904 

6558 Działa Magdalena

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.