- Reklama -

1% dla zmiany

Pod takim hasłem w dniu 31 marca Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej będzie prowadzić akcję propagującą ideę przekazywania 1% na rzecz wspierania naszego regionu. W jej ramach na ulicach Biłgoraja będzie można spotkać wolontariuszy, którzy chętnie opowiedzą o działaniach Fundacji. Ponadto w siedzibie organizacji będzie można skorzystać z bezpłatnej, fachowej pomocy w wypełnianiu formularza PIT.

 

Akcja rozpocznie się w najbliższy czwartek o godzinie 10.00 w Parku Solidarności w tzw. „Przestrzeni S.O.W.A.”. Zaprzyjaźnieni z organizacją wolontariusze rozpoczną promocję działań realizowanych przez Fundację, w trakcie której będą zachęcać mieszkańców biłgorajszczyzny do przekazania 1% dla zmiany „Ziemi Biłgorajskiej”.

Aby przekazać 1% Fundacji FLZB wystarczy w swoim rocznym zeznaniu podatkowym wpisać KRS nr 82324. Jeśli ktoś z Państwa jeszcze się nie rozliczył, a chciałby skorzystać z oferowanej przez nas i pracowników Urzędu Skarbowego pomocy serdecznie zapraszamy do naszej siedziby w godzinach od 10.00 do 15.00 – zachęca Iwona Dubińska, pracownik Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

- Reklama -

Skorzystać z oferowanego wsparcia może każdy mieszkaniec powiatu wystarczy, że przyniesie ze sobą niezbędne dokumenty tj.: dowód osobisty, kwotę przychodu z 2014 r. wykazaną w deklaracji złożonej w 2015 r., wszystkie otrzymane dokumenty PIT za 2015 r. oraz dokumenty uprawniające do skorzystania z odpowiednich ulg podatkowych.

W ramach Fundacji FLZB działa ponad 30 Funduszy Wydzielonych, których celem jest wsparcie przede wszystkim grup działających w zakresie zdrowia, kultury, oświaty czy sportu.

Przekazując 1% na rzecz Fundacji FLZB możecie Państwo wesprzeć m.in.: chore dzieci, zdolnych ale ubogich uczniów jak również działania realizowane, na rzecz dobra wspólnego naszej społeczności lokalnej, poprzez Konkurs Grantowy „Działaj Lokalnie” – wyjaśnia Iwona Dubińska.

 

Kampanię na rzecz odpisów z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.