- Reklama -

„Na rozstajnych drogach”

Zapraszamy na  VII Festiwal muzyki tradycyjnej „Na rozstajnych drogach” 28 czerwca – 2 lipca 2017 – Kocudza, Godziszów, Zdziłowice (pow. janowski, lubelski)

- Reklama -

Festiwal „Na rozstajnych drogach” to wydarzenie którego celem jest  poznawanie i kultywowanie zanikających tradycji muzycznych oraz promocja  dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Ziemi Janowskiej i Roztocza  Zachodniego.

W ramach festiwalu odbywają się spotkania, projekcie filmowe, warsztaty  rękodzielnicze, zajęcia dla dzieci, przedstawienia teatralne, koncerty  oraz potańcówki. W tym roku odchodzimy nieco od dotychczasowej formuły  warsztatów na rzecz kameralnych spotkań, wspólnego śpiewania i  muzykowania m.in. z zespołem śpiewaczym Jarzębina z Kocudzy, zespołem z  Godziszowa, śpiewakiem Janem Wnukiem, skrzypkami Stanisławem Głazem i  Janem Jaworskim, a także muzykantami ze Zdziłowic. Dla miłośników  „zdziłowickiej nuty śpiewanej” przygotowana zostanie specjalna edycja  Szansy na Oskara, czyli konkursu na najlepsze i najciekawsze wykonanie  pieśni z repertuaru śpiewaczek i śpiewaków z powiatu janowskiego.
Najmłodsi razem wykonają kolejny festiwalowy muzyczny mural, a także  wysłuchają bajecznych opowieści z walizki opowiedzianych przez poetę,  bajkopisarza Zbigniewa Dmitrocę.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.