- Reklama -

„Diamentowe Indeksy AGH” dla uczniów ONZ-etu

 

W dniach 17-18 kwietnia 2018 roku odbyły się eliminacje finałowe XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki oraz z geografii, w których uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju osiągnęli duże sukcesy i otrzymali indeksy na studia.

Z matematyki tytuły laureatów XI Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” zdobyli: Katarzyna Sołoducha i Michał Szczepaniak. Finalistką została Dominika Cieplak.

Z przedmiotu geografia z elementami geologii tytuły laureatów otrzymali: Arkadiusz Syty, Rafał Kosiarski i Jakub Kowal. Finalistami zostali: Monika Gąbka oraz Maciej Jamiński.

  Trzystopniowa ogólnopolska olimpiada pod nazwą „O Diamentowy Indeks AGH” realizowana jest w zakresie pięciu przedmiotów: matematyki, informatyki, fizyki, chemii i geografii z elementami geologii. Zakres tematyczny olimpiady obejmuje zadania ze wszystkich działów wymienionych przedmiotów na poziomie rozszerzonym, a także zagadnienia wykraczające poza poziom rozszerzony.

Laureaci olimpiady przyjmowani są na wszystkie kierunki studiów prowadzonych przez różne wydziały Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie z pominięciem warunków rekrutacji.

W tym roku szkolnym do I etapu olimpiady z matematyki przystąpiło 1188 uczniów z całej Polski, do finału zakwalifikowało się 249, natomiast z geografii w I etapie wzięło udział 475, a w finale wystąpiło 104 uczniów.

Do olimpiady uczniów przygotowali: z matematyki pani Elżbieta Pencak, a z geografii pani Barbara Łokaj i pan Wiesław Świerczyński.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.