- Reklama -

- Reklama -

„Bal w Krainie Książki”

 

 

Ponad setka dzieci z Aleksandrowa przebranych za swoich ulubionych bohaterów literackich uczestniczyła 5 czerwca w „Balu w Krainie Książki”. Impreza odbyła się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (3-10 czerwca 2017), który w tym roku przebiega pod hasłem „Czytanie zbliża”. Jego pomysłodawcą jest Fundacja ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”.

- Reklama -

W imprezie uczestniczyły dzieci z Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie-grupy pięciolatków i sześciolatków oraz z klasy pierwszej i klas drugich ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie pod opieką swoich wychowawczyń. Maluchy tworzyły barwny korowód różnorodnych postaci bajkowych. Gośćmi honorowymi byli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Pierwszym. Dzieci wysłuchały w wykonaniu strażaka Łukasza Krzemiendaka fragmentu przygód Hani Humorek autorstwa Megan McDonald, która potrafi w niesamowity rozbudzić wyobraźnię małych czytelników. Potem strażacy (Piotr Mazurek, Adrian Ostasz) opowiedzieli o swoim tak ważnym i niebezpiecznym zawodzie. Ogromną atrakcją okazał się pokaz samochodu strażackiego. Dzieci mogły wchodzić do środka wozu i poznać jego wyposażenie. Pot na czole strażaków świadczył, że przeprawa z ciekawymi wszystkiego maluchami wymaga niemal tak dużo wysiłku jak gaszenie pożaru. Kolejnym punktem programu były zabawy literackie przygotowane przez Koło Przyjaciół Biblioteki. Następnie odbył się konkurs „Książka to nasz przyjaciel”. Poszczególne grupy klasowe prezentowały przygotowane przez siebie pod opieką wychowawczyń wierszyki o książkach. Komisja konkursowa, w skład której weszła młodzież z Koła Przyjaciół Biblioteki przyznała nagrody wszystkim oddziałom za bardzo fajne i oryginalne występy. Nagrodę specjalną za najciekawszy wierszyk otrzymała grupa pięciolatków (wychowawczyni Barbara Dudko) z Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie (ul. Wesoła). Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą. Były między innymi animacje z chustą i tunelem KLANZY, malowanie buziek i parada. Bal zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna wspólnie z Biblioteką Szkolną przy Szkole Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie.

Czytanie jest kluczem do wiedzy. Wśród jego zalet można wymienić to, że: uczy dzieci języka i myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, pomaga zrozumieć świat i siebie, odróżnić dobro od zła. Czytanie oraz promowanie tej mody to najlepsza inwestycja w przyszłość dzieci.

 

 

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.