- Reklama -

- Reklama -

Życie to wspaniała droga, którą wyznaczamy sami

- Reklama -

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnogrodzie dba o swoich czytelników, także tych najmłodszych. 7 grudnia odbyło się już kolejne spotkanie autorskie w bibliotece. Tym razem skierowane było do najmłodszych czytelników. Na spotkanie z Margarett Borroughdame przyszły dzieci ze szkół w Tarnogrodzie i Luchowie Górnym. Czytelników i autorkę książek dla najmłodszych witała dyrektor biblioteki.

toyota Yaris

Pani Margarett Borroughdame oprócz tego, że pisze piękne książki dla dzieci to także pięknie je wydaje. Działa dobroczynnie, jest współfundatorką i prezesem fundacji edukacyjnej dla dzieci. W 2014 roku otrzymała odznaczenie za rozszerzanie wolontariatu dobroczynnego – mówiła Joanna Puchacz, dodając, że książka "Ciasteczkowa choinka Żuczka Blo" została objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka, który docenił jej walory estetyczne i wychowawcze. Oto fragment jego listu"…wiemy, że nic tak nie kształtuje dzieci, jak nauka poprzez zabawę. Umiejętność czerpania radości z drobnych rzeczy i wpajanie pozytywnych wartości, to dla młodego człowieka przydatne w dorosłym życiu umiejętności. Cieszę się, że zaangażowali się Państwo w popularyzację czytelnictwa, tym samym zachęcając rodziców do kreatywnego spędzania czasu ze swoimi pociechami. Prosta forma publikacji sprzyjająca ćwiczeniom manualnym jest jej dodatkowym atutem. Jestem głęboko przekonany, że przygody "Żuczka Blo" zachęcą do kierowania się pozytywną postawą bohatera i rodzinnego pokonywania napotkanych przeciwności, a sama książka będzie stanowić wstęp do przygody z literaturą i wychowania zapalonego czytelnika".

Margarett Borroughdame pisze dla dzieci. Uwielbia opowiadać dzieciom bajki i je z nimi wymyślać, układać z nimi wiersze i je dla nich spisywać. Tak też było w Tarnogrodzie. Autorka zadawała dzieciom pytania i razem z nimi zastanawiała się nad ich odpowiedziami. Tematem przewodnim spotkania były książki "Nie taka mroźna zima" i "Ciasteczkowa choinka Żuczka Blo". Z książek o Żuczku Blo dzieci dowiedziały się, że życie to wspaniała droga, którą wyznaczamy sami. To opowieści o wielkich małych rzeczach, o wartościach, o tym, co w życiu ważne.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Czarno-białe ilustracje są zabiegiem celowym, po to, aby kształtować wyobraźnię dziecka, aby to ono decydowało w jakich kolorach mogą być postaci. Rysunki mogą być zachętą do ich pokolorowania. Dzięki temu dziecko może się czuć współautorem historii o Żuczku Blo i utożsamiać się z pozytywnym bohaterem.

Podczas spotkania Margarett Borroughdame nie tylko opowiedziała dzieciom o swoich utworach, ale i zabrała je do świata wyobraźni. Dzieci mogły również nabyć książki z dedykacją od pisarki.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.