karczma na woli_wesela

- Reklama -

- Reklama -

Łukowski IV Orszak Trzech Króli (ZDJĘCIA)

- Reklama -

Łukowski IV Orszak Trzech Króli różnił się od trzech poprzednich trasą i frekwencją uczestników.

6 stycznia 2017 o godz. 13.00 w świetlicy w Łukowej I (na wprost Stacji Paliw) odbyła się zbiórka uczestników. Na scenie świetlicy wystawiona została scenka „U Heroda” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Chmielku. Dzieci wystąpiły w pięknych strojach. Wymarszowi orszaku w kierunku Chmielka towarzyszyło błogosławieństwo łukowskiego ks. proboszcza.

Na czele gwiazdę niósł przedstawiciel Chóru z Chmielka.

Za gwiazdą podążali królowie z trzech wsi: Łukowej, Chmielka i Babic. Mróz i bardzo śliska nawierzchnia drogi powiatowej uniemożliwiła uczestnictwo koni.

Za aniołków i pastuszków przebrani byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Chmielku.

W Świętą Rodzinę wcieliły się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Babicach.

- Reklama -

Gimnazjaliści byli rozpoznawalni po swoich czerwonych strojach. Nie zawiedli członkowie zespołów śpiewaczych i chórów prowadzący w czasie orszaku śpiewy kolędowe. W orszaku brały udział władze gminne.

Droga okazała się niezbyt uciążliwa, nie było wiatru i w rozśpiewanej atmosferze, której przewodniczył przez pewien odcinek chmielecki ks. proboszcz, orszak szybko dotarł do kościoła w Chmielku. Na schodach czekały na wszystkich słodycze i mandarynki ufundowane przez GOK w Łukowej – głównego organizatora orszaku. W świątyni Małemu Jezusowi pokłonili się Trzej Królowie i rozpoczął się wspaniały koncert kolęd w wykonaniu kwartetu męskiego „Wyszywanka” z Tarnopola. Profesjonalni muzycy zaprezentowali utwory polskie i ukraińskie. Było to niezwykłe przeżycie artystyczne i duchowe. (Niech żałują wszyscy, którzy nie mieli szczęścia tego przeżyć.)

Następnie odprawiana została Msza św. w intencji uczestników orszaku pod przewodnictwem ks. Marka Tworka i ks. Waldemara Kostrubca. Po Eucharystii dyr. GOK wręczyła nagrody niespodzianki dla rodzin, których członkowie byli przebrani. Podziękowała szkołom za udział, a druhom strażakom za czuwanie nad bezpieczeństwem.

Na zakończenie panie z chóru chmieleckiego poczęstowały wychodzących pięknie udekorowanymi domowymi ciasteczkami.

W Szkole Podstawowej w Chmielku zorganizowany został „opłatek” dla wszystkich zespołów i chórów gminy Łukowa.

Szkoda, że ze względu na niską temperaturę tak mało ludzi uczestniczyło w orszaku. Mróz wcale nie był aż tak groźny.

Zobacz zdjęcia:
http://lukowa.pl/index.php/galeria-zdjec/lukowa/rok-2017/orszak-trzech-kroli-2017

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.