Łada wygrywa na otwarcie rundy rewanżowej

W pierwszej rundzie górą byli podopieczni Ireneusza Zarczuka wygrywając 1:0. Teraz również wygrali biłgorajanie, tym razem 2:1 po dwóch bramkach, które strzelił Jurij Perin.

Niedzielny mecz świetnie rozpoczął się dla gości z Biłgoraja. Dośrodkowanie Damiana Rataja strzałem głową tuż przy słupku na bramkę zamienił Jurij Perin. Czternaście minut później było już 2:0 dla Łady. Patryk Dorosz uruchomił prostopadłym podaniem Jurija Perina, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Lutni. Niestety, pięć minut później w zamieszaniu podbramkowym piłka trafiła do leżącego na plecach Patryka Żubera, a ten skierował piłkę do siatki bramki strzeżonej przez Łukasza Szawarę. – Bardzo cieszymy się z trzech punktów, bo nie był to łatwy mecz. Myślę, że na to zwycięstwo zasłużyliśmy. Pierwsza połowa zadecydowała o naszej wygranej. Oprócz strzelonych bramek stworzyliśmy sobie kilka okazji do podwyższenia wyniku. W pierwszej połowie Damian Rataj trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego. W drugiej odsłonie po jednej dobrej okazji mieli Patryk Dorosz i Jurij Perin, bramkarz gospodarzy jednak spisał się bardzo dobrze. Z kolei pod koniec meczu gospodarze mieli bardzo dobrą okazję do wyrównania, ale Łukasz Szawara świetnie wybronił – podsumował mecz trener Łady Ireneusz Zarczuk.

W kolejnym meczu Łada zagra na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju z LKS Milanów. Początek spotkania o godzinie 14.00.

Lutnia Piszczac Łada 1945 Biłgoraj 1:2 (1:2)

Bramki: Patryk Żuber 39 – Jurij Perin 20, 34.

Łada: Łukasz Szawara – Karol Misiarz, Grzegorz Mulawa, Paweł Sobótka, Michał Mielniczek (46 Dariusz Kuliński), Damian Rataj (80 Janusz Birut), Roman Stetskiv, Piotr Mazurek, Dominik Skubisz (70 Arkadiusz Czok), Patryk Dorosz (89 Dawid Konopka), Jurij Perin.