- Reklama -

Łada szuka doświadczonych piłkarzy

 Piłkarze trenera Ireneusza Zarczuka w siedemnastu spotkaniach zgromadzili dwadzieścia punktów. Sześć meczów wygrali, dwa zremisowali i dziewięć przegrali. – Patrząc tylko na zajęte miejsce, po rundzie jesiennej nie jestem do końca zadowolony, gdyż liczyłem na miejsce w pierwszej ósemce. Można tak było również sądzić po udanych meczach z początku rundy. Jednak z perspektywy czasu, po kłopotach kadrowych, jakie nas dotknęły, to osiągnięty wynik jest jak najbardziej do zaakceptowania, a należy pamiętać, że jesteśmy przecież najwyżej sklasyfikowanym beniaminkiem mówi trener Ireneusz Zarczuk. 

 Przygotowania do rundy rewanżowej zespół z Biłgoraja rozpocznie 13 stycznia. Rozegra 6 sparingów. W okresie przygotowawczym piłkarze będą pracowali głównie nad motoryką. –  Przede wszystkim będziemy koncentrować się nad ogólnym przygotowaniem motorycznym, by zminimalizować ryzyko doznania kontuzji wynikające z jakiegoś zaniedbania. Istotna tu jest również sfera mentalna – każdy zawodnik powinien być świadomy tego, że wykonana systematyczna praca w tym okresie ma bardzo istotny wpływ na prezentowaną dyspozycję nie tylko w rundzie wiosennej, ale przez cały rok wyjaśnia Ireneusz Zarczuk. 

- Reklama -

Kadra zespołu na rundę wiosenną powinna być mocniejsza. Łada szuka przede wszystkim doświadczonych piłkarzy. – Jak dotąd nikt nie zgłaszał chęci odejścia z klubu. Cieszy natomiast powrót do pełni zdrowia Dominika Skubisza, Patryka Rękasa i Szymona Tatary. Mam nadzieję, że również w najbliższym czasie wyleczą się Marek Pyda i Mirek Poliwka, więc nasza kadra już byłaby zdecydowanie mocniejsza. Gdyby jeszcze udało się wzmocnić kadrę 2-3 doświadczonymi zawodnikami po jednym do każdej formacji, ze spokojem można by przystąpić do rundy wiosennej – dodaje trener Zarczuk. 

Przygotowania do drugiej rundy tradycyjnie będą się odbywały na obiektach sportowych w Biłgoraju. Łada ma zaplanowane następujące gry kontrolne: Roztocze Szczebrzeszyn (29 stycznia), Orion Dereźnia (4 lutego), Sokół Sieniawa (11 lutego), POM Iskra Piotrowice (19 lutego), Unia Hrubieszów (25 lutego) i Sokół Zwierzyniec (4 marca).

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.