Łada potwierdziła dobrą formę

Trzy mecze i trzy zwycięstwa to bilans piłkarzy Łady 1945 Biłgoraj w rundzie rewanżowej lubelskiej IV ligi. W sobotę, 25 marca br., podopieczni Ireneusza Zarczuka pokonali na wyjeździe Lewart Lubartów 2:0.

Łada w swoich dwóch pierwszych meczach pokazała się z dobrej strony i wygrała z niżej notowanymi rywalami. W sobotę przeciwnik był już trudniejszy, gdyż zajmował siódme miejsce w ligowej tabeli, przegrywając dotąd na własnym boisku zaledwie raz z Lublinianką Lublin. W pierwszej rundzie w meczu tych drużyn w Biłgoraju padł bezbramkowy remis.

Gospodarze od początku starali się atakować, ale agresywna gra obronna drużyny z Biłgoraja skutecznie wybijała z rytmu miejscowych zawodników. W 33. minucie meczu było 1:0 dla Łady. Patryk Dorosz zagrał piłkę do Jurija Perina, a ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Lewartu Adrianem Parzyszkiem i pewnym lobem wpakował piłkę do bramki, strzelając swojego czwartego gola w barwach Łady.

Gospodarze próbowali odpowiedzieć, nadal nie byli jednak w stanie przebić się przez obronę gości i nie stwarzali dużego zagrożenia pod jej bramką. W 78. minucie meczu było już 2:0 dla Łady. Piłka po uderzeniu Patryka Dorosza niefortunnie odbiła się od Dawida Niewęgłowskiego i wpadła do bramki. Poza zdobytymi golami biłgorajanie stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji m.in. strzał Grzegorza Mulawy na poprzeczkę zbił bramkarz Lewartu.

Kolejny mecz biłgorajska Łada zagra w niedzielę (2 kwietnia) na stadionie OSiR w Biłgoraju z Lublinianką Lublin. Początek spotkania o godzinie 16.00.

Lewart Lubartów – Łada 1945 Biłgoraj 0:2 (0:1)

Bramki: Perin 33, Niewęgłowski (sam.) 78.

Łada:  Szawara – Misiarz, Mulawa, Sobótka, Kuliński, Rataj (70 Czok), Stetskiv, Mazurek, Skubisz (79 Birut), Perin (90 Konopka), Dorosz (89 Pyda).