- Reklama -

Łada Junior Camp

Jednodniowe obozy piłkarskie dla dzieci i młodzieży pn. „Łada Junior Camp 2016” odbyły się już we Frampolu i Tereszpolu. Teraz kolej na Aleksandrów. Obóz taki odbędzie się tam 10 lipca. Natomiast tydzień później, 17 lipca, planowany jest finał „Łady Junior Camp” na stadionie OSiR w Biłgoraju.

W ramach obozu treningi prowadzą szkoleniowcy Łady 1945 Biłgoraj Ireneusz Zarczuk i Krzysztof Pardo. Na obozach nie brakuje atrakcji dla dzieci i młodzieży. Między innymi odbywają się konkurencje sprawnościowe i konkursy wiedzy sportowej z nagrodami. Każdy uczestnik treningów piłkarskich otrzymuje upominek i pamiątkowy dyplom. Najlepszym wręczane są nagrody, certyfikaty „Nadzieja Piłkarska” i zaproszenia do czynnego udziału w meczu finałowym z rówieśnikami ze szkółek piłkarskich OSiR, który odbędzie się na stadionie OSiR w Biłgoraju.

- Reklama -

Projekt „Łada Junior Camp 2016” ma na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania sportu, przyczynienie się do kształtowania sportowych nawyków wśród najmłodszych mieszkańców naszego powiatu oraz poprawę ich sprawności fizycznej. Ponadto działania te umożliwią dostęp do profesjonalnego szkolenia piłkarskiego dzieciom z mniejszych miejscowości, których możliwości w tym zakresie są ograniczone. Doświadczenia największych klubów sportowych na przestrzeni lat pokazują, jak ważne są innowacyjne formy promocji piłki nożnej i szukanie sposobów dotarcia do uzdolnionej młodzieży. „Łada Junior Camp 2016” stwarza taką możliwość.

Cykl treningów piłkarskich „Łada Junior Camp 2016” dofinansowany jest ze środków programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Gminę Miasto Biłgoraj i Gminę Biłgoraj.

To kolejny z projektów, jaki w ostatnim czasie przygotował i realizuje klub sportowy Łada 1945 Biłgoraj. 21 maja 2016 r. na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy SP nr 1 w Biłgoraju odbył się I Mundial Dziecięcy, w którym brało udział 10 drużyn piłkarskich – łącznie 120 przedszkolaków i uczniów pierwszej klasy szkoły podstawowej. Turniej okazał się wielkim rodzinnym świętem sportowym, co potwierdzali rodzice i opiekunowie uczestników, i co było widać na uśmiechniętych twarzach dzieci.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.