- Reklama -

„Łada Junior Camp 2016”

Klub sportowy Łada 1945 Biłgoraj we współpracy z klubami KS Włókniarz Frampol, GKS Orzeł Tereszpol oraz GKS Aleksandria Aleksandrów zapraszają do udziału w wyjątkowym cyklu jednodniowych obozów piłkarskich dla dzieci i młodzieży pn. „Łada Junior Camp 2016”. Pierwszy z obozów odbył się już 19 czerwca na stadionie miejskim we Frampolu.

Treningi, które prowadzić będą szkoleniowcy Łady 1945 Biłgoraj – Ireneusz Zarczuk i Krzysztof Pardo odbędą się na boiskach sportowych we Frampolu, Tereszpolu i Aleksandrowie, a towarzyszyć im będą liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży – m.in. konkurencje sprawnościowe i konkursy wiedzy sportowej z atrakcyjnymi nagrodami. Każdy z uczestników treningów piłkarskich otrzyma upominek i pamiątkowy dyplom. Najlepszym wręczone zostaną nagrody, certyfikaty „Nadzieja Piłkarska” i zaproszenia do czynnego udziału w meczu finałowym z ich rówieśnikami ze szkółek piłkarskich OSiR, który odbędzie się na stadionie miejskim w Biłgoraju.

Projekt „Łada Junior Camp 2016” ma na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania sportu, przyczynienie się do kształtowania sportowych nawyków wśród najmłodszych mieszkańców naszego powiatu oraz poprawę ich sprawności fizycznej. Ponadto, nasze działania umożliwią dostęp do profesjonalnego szkolenia piłkarskiego dzieciom z mniejszych miejscowości, których możliwości w tym zakresie są ograniczone. Doświadczenia największych klubów sportowych na przestrzeni lat pokazują jak ważne są innowacyjne formy promocji piłki nożnej i szukanie sposobów dotarcia do uzdolnionej młodzieży – „Łada Junior Camp 2016” stwarza taką możliwość.

- Reklama -

Cykl treningów piłkarskich „Łada Junior Camp 2016” dofinansowany jest ze środków programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Gminę Miasto Biłgoraj i Gminę Biłgoraj.

To kolejny z projektów, jaki w ostatnim czasie przygotował i realizuje klub sportowy Łada 1945 Biłgoraj. 21.05.2016 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy SP nr 1 w Biłgoraju odbył się I Mundial Dziecięcy, w którym brało udział 10 drużyn piłkarskich – łącznie 120 przedszkolaków i uczniów pierwszej klasy szkoły podstawowej. Turniej okazał się wielkim rodzinnym świętem sportowym, co potwierdzali rodzice i opiekunowie uczestników, i co było widać na uśmiechniętych twarzach dzieci. Wierzymy, że nasze kolejne działania również zakończą się sukcesem i przyczynią do budowania w lokalnym społeczeństwie prawidłowych postaw, krzewienia aktywności, zdrowego stylu życia oraz popularyzacji zasad fair play.

Pierwszy z obozów odbył się już 19 czerwca na stadionie miejskim we Frampolu, kolejne: 25.06 na stadionie w Tereszpolu, a 10.07. na boisku „orlik” przy SP w Aleksandrowie. Finał „Łada Junior Camp 2016” planowany jest na 24.07. na stadionie OSiR w Biłgoraju.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.