Łada grała z Hetmanem

Wynikiem 0:2 zakończył się niedzielny derbowy pojedynek Łady z Hetmanem Zamość. Trybuny stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji wypełnione były po brzegi – padł rekord frekwencji.

Niedzielny mecz rozpoczął się nie najlepiej dla naszej drużyny. Już w 4 minucie Łada straciła pierwszego gola. Rzut karny podyktowany za faul na Damianie Kupiszu na bramkę zamienił Szymon Solecki.

Gol na 0:2 padł w 60 minucie gry – głową piłkę do bramki strzeżonej przez Łukasza Szawarę skierował Przemysław Kanarek.

Niestety kibice zgromadzeni na trybunach stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji nie zobaczyli żadnego gola w wykonaniu naszych piłkarzy. Najbliżej szczęścia był Jurij Perin – piłka po jego precyzyjnym strzale odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką. W pierwszej części meczu Damian Rataj znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, ale uderzył obok słupka.

Po tym, jak Łada otworzyła się szukając swoich szans na zmianę rezultatu, Hetman miał okazje do podwyższenia wyniku dwukrotnie na przeszkodzie stanął słupek.

Derbowy mecz pomiędzy Ładą a Hetmanem od dłuższego czasu wyczekiwany był przez kibiców z całego regionu. Spotkanie obejrzało 1200 widzów i był to absolutny rekord frekwencji od czasu przebudowy stadionu w Biłgoraju.

W przerwie meczu poseł na sejm RP Agata Borowiec wręczyła komplet piłek i strojów sportowych grupie juniorów młodszych OSiRu Biłgoraj, którzy – przypomnijmy – od przyszłego sezonu reprezentować będą barwy Łady 1945 Biłgoraj.

ŁADA BIŁGORAJ – HETMAN ZAMOŚĆ 0:2 (0:1) 04′ Szymon Solecki (K), 60′ Przemysław Kanarek

Skład Łady: Łukasz Szawara – Karol Misiarz, Paweł Sobótka, Grzegorz Mulawa, Dariusz Kuliński, Dominik Skubisz (75′ Dawid Konopka), Piotr Mazurek (46′ Janusz Birut), Roman Stetskiv, Damian Rataj (65′ Arkadiusz Czok), Patryk Dorosz (65′ Marek Pyda), Yuriy Perin.

Kolejny mecz nasi piłkarze rozegrają już w środę, 03 maja, o godz. 17:00. Łada grać będzie na wyjeździe z liderem tabeli Chełmianką Chełm. Najbliższy mecz przed własną publicznością odbędzie się w niedzielę 07 maja o godz. 17:00, nasz zespół podejmować będzie Victorię Żmudź.