- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Łączy ich św. Jan Paweł II

- Reklama -

Na pierwsze w tym roku rodzinne spotkanie do Krasnobrodu przybyli dyrektorzy, księża, katecheci, przedstawiciele szkół noszących imię św. Jana Pawła II. Celem spotkania było podsumowanie dotychczasowej działalności, a przede wszystkim omówienie zadań i zamierzeń Rodziny Szkół Jana Pawła II na rok szkolny 2016/2017.

Przybyłych powitał kapelan Zamojsko-Lubaczowskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II ks. prałat dr Wiesław Galant. – Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II zawierzajmy to dzieło i wszystkie wyzwania, jakie podejmuje Rodzina Szkół im. Jana Pawła II na terenie naszej diecezji – do wspólnej modlitwy zachęcał ks. kapelan. Ks. dr Wiesław Galant podkreślał, że ten rok jest szczególny, bo to Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, Światowych Dni Młodzieży, 1050. rocznicy Chrztu Polski, a Zamojsko-Lubaczowska Rodzina Szkół im. Papieża Jana Pawła II wkracza w 10. rok swojej działalności. Kapelan podziękował prezes Bernadecie Cichorz, która doprowadziła do powstania, wnosi wkład w działania i organizację Zamojsko-Lubaczowskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Mulawa wybory do 05.04.2024

Gospodarz spotkania Andrzej Czapla, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krasnobrodzie przedstawił prezentację multimedialną ukazującą historię i charakterystykę tej placówki. – Realizujemy przesłanie Jana Pawła II nie tylko w odniesieniu do naszych uczniów, ale także do całej społeczności lokalnej – podkreślał dyrektor, przedstawiając dokonania. – Wartości, o których mówił Jan Paweł II wyrażone słowami „Świętość jest w codziennym życiu” wdrażamy w życie – mówił dyrektor, zaznaczając, że wszyscy w tej Rodzinie starają się w uczniu szukać tego, co jest pozytywne, wzmacniać to, co jest dobre.

Prezes Bernadeta Cichorz omówiła zamierzenia na najbliższy rok. Działania wpisują się w plany Ogólnopolskiej Rodziny. Najważniejsze wydarzenia to pielgrzymka do Częstochowy, spotkanie dyrektorów szkół w Wadowicach, Dzień Papieski, udział w akcji Dzieło Nowego Tysiąclecia, konkursy ogólnopolskie. W diecezjalnej rodzinie będą to rocznice nadania szkołom imienia Jana Pawła II, spotkanie opłatkowe, spotkanie formacyjne nauczycieli (rekolekcje) w Łabuniach, Dzień Nauki Papieskiej, Diecezjalny Dzień Papieski (12 czerwca), Festiwal Piosenki Pielgrzymkowej i Papieskiej w Krasnobrodzie.

W naturalnej rodzinie kształtuje się postawy – podkreśla prezes w rozmowie z NOWą Gazetą Biłgorajską. – Także w tej naszej dużej rodzinie kładziemy nacisk na kształtowanie postaw, wychowanie. Nasz Patron powiedział, że w wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem, o to, ażeby bardziej był, nie tylko więcej miał, aby więc poprzez wszystko, co ma, co posiada, umiał bardziej i pełniej być człowiekiem, to znaczy, ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugimi, ale i dla drugich. Na jego słowach, wskazówkach, nauczaniu opieramy nasze działania, którym w tym roku przyświeca hasło „Bądźcie świadkami miłosierdzia” – mówi Bernadeta Cichorz.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

W powiecie biłgorajskim jest 10 placówek noszących imię Jana Pawła II. Są to Szkoła Podstawowa w Zamchu, Samorządowa Szkoła Podstawowa w Goździe Lipińskim, Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Biłgoraju, Zespół Szkół Samorządowych w Tereszpolu-Zaorendzie, Szkoła Podstawowa w Łukowej, Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dereźni, Szkoła Podstawowa w Woli Radzięckiej, Szkoła Podstawowa w Księżpolu, Gimnazjum w Księżpolu, Katolickie Przedszkole w Biłgoraju. Aby praca w tej dużej rodzinie przebiegała sprawnie, powołani zostali koordynatorzy. W regionie biłgorajskim koordynatorem została Zofia Bielak, dyr. ZSPiG w Dereźni.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.